Dla wrastających lub wkręcających się paznokci stosujemy zabieg założenia klamry ORA.

paz

wrastajacy

 

 

Najczęstszym problemem związanym ze stopami są wrastające paznokcie. Dla pacjentów ważne jest, aby szybko pozbyć się bólu ale często pojawia się wtedy problem, czyli stan zapalny,  który jest wywołany drażnieniem wału paznokcia wrastającym paznokciem. W tym miejscu robi się ziarnina („dzikie mięso”),w którym często występuje stan bakteryjny.

Jak się tego pozbyć?

Stosuje się wiele metod, aby pozbyć się wrastającego lub wkręcającego się paznokcia.

Wizyta u chirurga owocuje ekstrakcją paznokcia czyli usunięciem  płytki paznokcia – jest to zabieg bolesny, a często problem powraca.

Rurki protekcyjne są również stosowane przy wrastaniu paznokcia. Taka rurka odseparowuje wrastający paznokieć od wału, przynosząc ulgę.

Inną metodą na wrastający/wkręcający się paznokieć w przypadku gabinetu podologicznego jest założenie klamry. Klamra może być z tworzywa, plastikowo- metalowa lub druciana.
W naszym gabinecie podologicznym w zależności od skali problemu stosuje się dwie metody:
1. Założenie tamponady pod wrastający paznokieć aby odseparować paznokieć od wału okołopaznokciowego – jest to metoda bezbolesna, zarezerwowana dla początkowego stadium wrastania paznokcia.
2. Założenie klamry ORA – metoda bezbolesna, polegająca na założeniu chirurgicznego drucika, który lekko podnosi paznokieć do góry, pacjent czuje natychmiast ulgę, ponieważ zostaje odseparowany paznokieć od miejsca ucisku/bólu.
Założenie klamry ORA nie przeszkadza w żadnych czynnościach: chodzimy na basen, w butach krytych itd. Jedynie na co uważamy, to aby nie uderzać stopą np. przy grze w piłkę 🙂

Czas zabiegu do 60 min.