Jeżeli jesteś z Chorzowa i chciałabyś zadbać o swoje stopy, to jako podolog oferuję zabiegi dla stóp w Twoim mieście.  Wyleczymy wrastające pazokcie, założymy klamrę ORA, usuniemy odciski i modzele.

Jeśli nie możesz dojechać do naszego Gabinetu Podologicznego i mieszkasz w Chorzowie mamy dla Ciebie rozwiązanie! Nasz podolog dojedzie do Chorzowa na wizytę domową. Wyleczymy Twoje stopy. Wizyta domowa podologa polega na takiej samej pracy jak w gabinecie podologicznym. Podolog Marcinkowska dojeżdża w Chorzowie do pacjentów starszych, schorowanych, osób które nie mogą poruszać się same lub nie mają możliwości dojechać do podologa. Zabiegi, które wykonuje specjalista podologii podczas wizyty domowej to m.in. zabieg na wrastające paznokcie (terapia z klamrą Ora) lub w innych, mniej zaawansowanych przypadkach tamponowanie wrastającego, wkręcającego się paznokcia. Specjalista podologii Marcinkowska wyleczy również pękające pięty lub pękające całe stopy. W tym przypadku proponujemy stosowanie specjalnych preparatów i narzędzi do zaleczenia pękających pięt, a efektem są piękne, wypielęgnowane pięty. Dzięki specjalnym narzędziom w rękach naszego podologa pozbędziesz się przerośniętych paznokci, szponowatych paznokci, pogrubionych paznokci, grzybiczych paznokci. Dla cukrzyków, diabetyków również są stosowane specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla diabetyków. Profilaktyka u osoby chorującej na cukrzycę to podstawa.

Do Chorzowa dojedziemy w 30 minut, zadzwoń i umów się na wizytę w Chorzowie. Dojeżdżamy w każdy wtorek w godzinach 9.00-19.00.

Dla pacjentów w Chorzowie wykonujemy poniższe zabiegi:

Wycinanie zrogowaceń skórnych (nagniotki, modzele) – czynność przeprowadzana przy użyciu skalpela przez podologa, który wycina wyłącznie martwą skórę. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Obszar zostaje odciążony wkładką wyprofilowaną w odpowiedni sposób, a po zakończeniu wizyty uzyskują Państwo przywrócony komfort poruszania się, bez jakiegokolwiek dalszego bólu spowodowanego zrogowaceniami.

Pozbywanie się kurzajek i brodawek – najczęściej występującym schorzeniem tego typu w obrębie stóp jest kurzajka typu HPV1, którą usuwa się metodą łyżeczkowania. Po przeprowadzeniu zabiegu na miejsce pozostałe po wycięciu brodawki nakładamy specjalistyczny środek kosmetyczny zapobiegający nawrotom schorzenia oraz wspomagający gojenie.

Zabieg obejmujący ogólne czynności podologiczne – kompleksowy zabieg, podczas którego podolog dokonuje wycięcia wszystkich obecnych w ramach stopy schorzeń, przywracając jej estetyczny wygląd i usuwając wszelkie utrudniające chodzenie zrogowacenia, odciski, modzele oraz nagniotki. Dodatkowo w trakcie trwania zabiegu, wymodelowane zostają także popękane pięty pacjenta, obcina się jego paznokcie, następuje czyszczenie ich wałów, a na zakończenie aplikowany jest specyfik medyczny, dobrany do konkretnych stóp.

Korekcja wrastającego paznokcia  – zabieg w trakcie którego podolog w pierwszej kolejności zakłada na paznokieć tzw. klamrę ora (drutową), mającą na celu przywrócenie mu właściwego kształtu i położenia w obrębie palca (jest to czynność nie generująca bólu). Następnie lekarz przechodzi do dalszych czynności, które – jeśli na skutek wrastającego paznokcia wystąpił stan zapalny – mogą obejmować wycięcie wrastającej części paznokcia oraz nałożenie na dany obszar odpowiedniego środka leczniczego.

Modelowanie pękających pięt – zabieg polegający na zredukowaniu objętości warstwy naskórka w obrębie pięt, oczyszczeniu obecnych tam szczelin oraz – w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia – nałożeniu specyfiku medycznego uśmierzającego ból oraz usprawniającego przepływ krwi.

Leczenie chorych paznokci – podolog czyści i leczy paznokieć przy użyciu odpowiednich środków medycznych.

Czynności profilaktyczne dla stóp cukrzycowych – obejmujące frezowanie i obcinanie płytki paznokcia we właściwy sposób, a także zabiegi ogólnej pielęgnacji całych stóp, przy wykorzystaniu narzędzi oraz specyfików kosmetycznych przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę.

Zapraszamy

Gabinet Podologiczny Marcinkowska