Nagniotki i modzele to bardzo bolesny problem co czwartego Polaka, często modzele uniemożliwiają pacjentkom chodzenie w butach na wysokim obcasie, dlatego należy je usuwać.

Usuwanie nagniotków i usuwanie modzeli w gabinecie podologicznym odbywa się za pomocą skalpela po wcześniejszym użyciu żelu zmiękczającego. W przypadku dużych,starych modzeli i nagniotków pacjent dla lepszego komfortu zostaje wyposażony w wkładkę lub inne odciążenie.

Zabieg usunięcia modzeli i nagniotków jest zabiegiem bezbolesnym i szybko poprawia komfort chodzenia.

 

Usuwanie odcisków z korzeniem, problem ten dotyczy palców na stopie jak i podeszwy stopy. Odcisk z korzeniem jest bardzo bolesnym problemem pacjentów, który często prowadzi do deformacji stopy. Pacjent chcąc odciążyć bolesne miejsce zaczyna inaczej stawiać stopę i często to kończy się innym odciskiem.

W gabinecie podologicznym w Tarnowskich Górach specjalista usuwa odcisk z korzeniem, skalpelem i specjalnym frezem próżniowym, po zabiegu pacjent dostaje odciążenie w postaci wkładki do butów lub w przypadku odcisku na palcach specjalny pierścień z silikonem.

Zabieg usunięcia odcisku jest zabiegiem bezbolesnym.

nagniotki i modzele

nagniotki i modzele1

Czas zabiegu ok. 30 min.