Zapraszamy mieszkańców Zabrza do umówienia się na wizytę domową. Nasz podolog może wyleczyć Twoje stopy w Twoim domu! Taka wizyta, polega na takiej samej pracy, jak w gabinecie. Nasz specjalista dojedzie w Zabrzu do osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych osób które mają kłopot z poruszaniem się lub nie mają czasu dojechać do gabinetu. Zabiegi, które wykonuje specjalista podologii podczas wizyty domowej to najczęściej zabiegi na wrastające paznokcie (terapia z klamrą Ora lub w lżejszych przypadkach tamponowanie wrastającego, wkręcającego się paznokcia), leczenie pękających pięt lub usuwanie odcisków, modzeli. Specjalista podolog Marcinkowska zajmie się również pękającymi piętami lub pekającą całą stopą. W tym przypadku stosowane są specjalne preparaty i narzędzia do zaleczenia pękających pięt, a efekt to piękne, gładkie pięty. Poprzez specjalne narzędzia leczymy problemy związane z przerośniętymi paznokciami, szponowatymi paznokciami, pogrubianymi paznokciami, grzybiczym paznokciem. Mobilny Gabinet Podologiczny  pomoże pacjentom z cukrzycą, diabetykom, dla których stosowane są specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla diabetyków, a przecież wiemy, że profilaktyka u osoby chorującej na cukrzycę to podstawa.

Do miasta Zabrze nasz podolog dojedzie w 20 minut, wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę w Zabrzu. Dojeżdżamy w godzinach 9.00-19.00.

Dla pacjentów w Zabrzu wykonujemy poniższe zabiegi:

Usuwanie nagniotków, modzeli, zrogowaceń – jest to zabieg bezbolesny, polegający na usuwaniu skalpelem. Dane miejsca są odciążane specjalną wkładką a po zabiegu pacjent ma komfort w chodzeniu i stopa przestaje boleć.

Usuwanie brodawki/kurzajki – na stopie występuje zazwyczaj brodawka HPV1. Zabieg polega na łyżeczkowaniu i aplikacji odpowiedniego preparatu.

Podstawowy Zabieg Podologiczny – podczas tego zabiegu pacjentowi usuwane są wszystkie nagniotki/modzele, odciski z korzeniami, a także pękające pięty. Podolog podczas podstawowego zabiegu podologicznego obcina paznokcie i czyści wały paznokcia. Po zakończonym zabiegu podologicznym nakładane są specjalne maści lub pianki w zależności od potrzeby stopy.

Leczenie wrastających paznokci – polega na:

– założeniu klamry drutowej (klamra ora), która koryguje w nieinwazyjny sposób wrastającego paznokcia. Zakładanie klamry jest zabiegiem bezbolesnym.

– w przypadku wystąpienia stanu zapalnego, bakteryjnego w paznokciu należy usunąć element wrastającego paznokcia i zaaplikować specjalistyczne maści i tamponować paznokieć. Pacjent dostaje do domu odpowiedni preparat, który aplikuje do zaleczenia stanu zapalnego/bakteryjnego.

Zabieg na pękające pięty – polega na usunięciu nadmiaru naskórka, oczyszczane są szczeliny, a w razie głębokich pęknięć aplikowane są specjalne preparaty przeciwbólowe, poprawiające krążenie.

Paznokcie zmienione chorobowo – w czasie zabiegu paznokieć jest oczyszczony i przygotowany do dalszego leczenia odpowiednimi preparatami.

Profilaktyka stopy cukrzycowej – polega na sfrezowaniu i odpowiednim obcięciu paznokci, jak również zadbanie o całą powierzchnię stopy. W zabiegu tym są używane specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla diabetyków, aby ich zapewnić im bezpieczeństwo.

Zapraszamy

Gabinet Podologiczny Marcinkowska