Mieszkasz w Gliwicach? Masz problem ze stopami? Męczą Cię wrastające paznokcie? A może masz pękające pięty? Mieszkańcom Gliwic chcącym zadbać o swoje stopy oferujemy wizyty domowe!  Leczymy wrastające paznokcie, zakładamy klamrę ORA, usuwamy odciski i modzele. Podczas wizyt domowych leczymy też wszystkie inne problemy stóp.

 

podolog gliwice stopa przed zabiegiem

Stopa przed zabiegiem

podolog gliwice stopa po zabiegu

Stopa po zabiegu

Podolog Gliwice – wizyty domowe

Jeśli masz możliwości dojechania do naszego Gabinetu Podologicznego i mieszkasz w mieście Gliwice, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Nasz mobilny specjalista podologii dojedzie do Twojego miasta na wizytę domową, podczas której wyleczy problemy Twoich stóp tak, jakbyś odwiedził/-a nasz gabinet. Wizyta takiego specjalisty wygląda tak samo, jak w gabinecie podologicznym. Podolog Marcinkowska dojeżdża do Gliwic do pacjentów w podeszłym wieku, pacjentów chorych, osób niepełnosprawnych lub takich, którzy nie mogą pojawić się w gabinecie u podologa.

Jakie usługi świadczymy podczas wizyty domowej w Gliwicach?

Zabiegi, które wykonujemy podczas wizyt domowych to w większości zabiegi na problemy wrastających paznokci (terapia z klamrą Ora) lub w innych, mniej zaawansowanych przypadkach tamponowanie wrastającego, wkręcającego się paznokcia. Nasz wykwalifikowany podolog wyleczy również pękające pięty lub pękające całe stopy. Dla pacjentów z takimi problemami pracujemy ze specjalnymi preparatami i narzędziami do leczenia pękających pięt, a efektem są piękne i zdrowe pięty. Dzięki wiedzy naszego podologa oraz doświadczeniu możesz we własnym domu pozbyć się przerośniętych paznokci, szponowatych, pogrubionych, grzybiczych paznokci, pękających pięt i innych problemów Twoich stóp. Cukrzycy, diabetycy również znajdą rozwiązanie – stosowane są specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla cukrzyków i diabetyków. W takich przypadkach bardzo istotna jest profilaktyka podologiczna.

Jeśli więc masz jakikolwiek problem ze stopami, właściwym specjalistą będzie podolog. Gliwice odwiedzane są przez nas w każdy wtorek między 9:00, a 19:00. Wystarczy umówić się telefonicznie.

Dla pacjentów w Gliwicach wykonujemy poniższe zabiegi:

Usunięcie zrogowaceń, nagniotka oraz modzelu – martwy naskórek usuwany jest przy pomocy skalpela, a całość wizyty przebiega bezboleśnie. Obszar wystąpienia schorzenia jest dodatkowo odciążany poprzez wkładkę posiadającą profil właściwie dopasowany do stopy. Po zakończeniu czynności realizowanych w ramach tego typu wizyty, pacjent natychmiast odzyskuje pełną swobodę poruszania się, a drażliwość stopy zostaje zniwelowana.

Łyżeczkowanie brodawek – przyczyną pojawiania się brodawek stóp to osłabiona odporność. Podolog za pośrednictwem odpowiednich narzędzi usuwa kurzajkę, a na obszar pozostały po jej łyżeczkowaniu nakłada specjalistyczny preparat medyczny, który w efekcie zalecza brodawkę HPV1.

Całościowa kosmetyka podologiczna – polegająca na starciu lub wycięciu wszelkiego rodzaju zrogowaceń i schorzeń skórnych, takich jak odcisk, popękana skóra pięt, czy też wspomniany już wcześniej nagniotek oraz modzel. Dodatkowo w ramach zabiegu następuje również obcięcie i precyzyjne wyczyszczenie paznokci, a także nałożenie odpowiedniego środka w stosunku do potrzeb określonego przypadku.

Korekcja krzywo rosnących paznokci – podolog nakłada na krzywo rosnącą płytkę paznokcia specjalną klamrę, która hamuje nieprawidłowy rozrost paznokcia i przywraca mu właściwy kształt. Podczas tego rodzaju wizyty pacjent nie odczuwa bólu. Jeśli wystąpiło zakażenie bakteryjne, zabieg rozszerzany jest także o wycięcie wrastających w skórę części paznokci oraz o smarowanie właściwym dla tego typu dolegliwości preparatem medycznym. Dodatkowo w takich przypadkach pacjent otrzymuje również specyfiki do samodzielnego stosowania po wizycie.

Kosmetyka pięt – obejmująca usunięcie przez podologa popękanych warstw naskórka z powierzchni pięt oraz dokładne wyczyszczenie obszaru zabiegu. W przypadku głębszych szczelin w strukturze skóry, może zostać zaaplikowany również specjalistyczny preparat pozytywnie oddziałujący na krążenie i redukujący odczuwany ból.

Przywracanie zdrowia chorym paznokciom – czyszczenie i przywracanie pierwotnej kondycji paznokciom, które uległy deformacjom i zmianom struktury na skutek rozmaitych chorób.

Profilaktyczne zabiegi dla diabetyków – podolog w odpowiedni sposób obcina i frezuje paznokcie oraz dokonuje czynności pielęgnacyjnych stóp pacjenta. Do wszelkich wykonywanych czynności stosujemy narzędzia i medykamenty w pełni bezpieczne dla osób obarczonych cukrzycą.

Zapraszamy

Gabinet Podologiczny Marcinkowska