Dla mieszkańców Bytomia, którzy nie mogą dojechać do gabinetu podologicznego realizujemy wizyty domowe. Wyleczymy Twoje stopy w Twoim domu w Bytomiu. Usuniemy brodawki, wyleczymy wrastające paznokcie lub założymy klamrę ORA. Wizyta domowa podologa polega na takiej samej pracy jak w gabinecie podologicznym. Podolog Marcinkowska dojeżdża w Bytomiu do osób starszych, schorowanych, osób które mają kłopot z poruszaniem się lub nie mają czasu dojechać do gabinetu. Zabiegi, które wykonuje specjalista podolog podczas wizyty domowej to m.in. zabieg na wrastające paznokcie (terapia z klamrą Ora) lub w lżejszych przypadkach tamponowanie wrastającego, wkręcającego się paznokcia. Specjalista podologii Marcinkowska zajmie się również pękającymi stopami lub pękająca całą stopą. W tym przypadku stosuje się specjalne preparaty i narzędzia do zaleczenia pękających pięt, a efektem są piękne, gładkie pięty. Poprzez specjalne narzędzia podolog poradzi sobie z przerośniętymi paznokciami, szponowatymi paznokciami, pogrubianymi paznokciami, grzybiczym paznokciem. Dla osób z cukrzycą, diabetyków również są stosowane specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla diabetyków, a przecież wiemy, że profilaktyka u osoby chorującej na cukrzycę to podstawa.

Do miasta Bytom dojedziemy w 20 minut, wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę w Bytomiu.

Dla pacjentów w Bytomiu wykonujemy poniższe zabiegi:

Zabieg usunięcia modzelu, nagniotka oraz zrogowaceń skórnych – przywracający pacjentowi wygodę poruszania się i usuwający źródło bólu. Czynności kosmetyczne wykonywane są w tym przypadku przy użyciu skalpela, a fakt usuwania wyłącznie martwego naskórka przekłada się na brak bólu podczas zabiegu.

Zabieg łyżeczkowania kurzajek i brodawek – najpowszechniej pojawiającym się rodzajem brodawek w obrębie stóp jest zaburzenie wynikające z posiadania przez pacjenta wirusa HPV1, dlatego po zakończeniu zabiegu podolog dodatkowo nakłada również na stopę środek medyczny zapobiegający nawrotom schorzenia.

Kompleksowe czynności podologiczne – usunięcie wszelkiego rodzaju dolegliwości skórnych występujących w obrębie stóp pacjenta. Zabieg ten obejmuje m.in.:

  •  wycinanie nagniotków, modzeli oraz odcisków wraz z ich korzeniami,
  •  modelowanie pękających pięt,
  •  obcięcie oraz dokładne wyczyszczenie paznokci,
  •  nałożenie właściwego dla potrzeb konkretnego pacjenta preparatu medycznego.

Zabieg korekcji wrastających w palce paznokci – wykonywany poprzez nałożenie specjalistycznej klamry ora (drutowej), przy pomocy której paznokieć zostanie bezboleśnie naprostowany. W przypadku pojawienia się bakteryjnego zapalenia może także dojść do konieczności usunięcia wrośniętego fragmentu paznokcia, a następnie do aplikacji leczniczego środka medycznego.

 

Zabieg naprawienia pękających pięt – podolog ściera warstwę martwego naskórka z pięt pacjenta, dokładnie czyści ich powierzchnię oraz – jeśli schorzenie było na tyle poważne – nakłada odpowiednie maści, które redukują ból oraz polepszają krążenie.

Zabieg leczenia chorego paznokcia – przy wykorzystaniu stosownych preparatów medycznych. Zabieg obejmuje również bardzo skrupulatne oczyszczenie struktury paznokci.

Zabiegi podologiczne dla osób chorych na cukrzycę – frezowanie i obcinanie paznokci, a także wiele czynności profilaktycznych, koncentrujących się na całej powierzchni stóp diabetyków. Wszelkie tego rodzaju zabiegi wykonujemy, korzystając wyłącznie z akcesoriów kosmetycznych oraz środków medycznych rekomendowanych do kontaktu ze skórą cukrzycową.

 

Zapraszamy

Gabinet Podologiczny Marcinkowska