Podologia łączy zagadnienia medycyny oraz kosmetologii w dziedzinie leczenia problemów stóp. Podolodzy dzięki temu oferują zdrowe, wypielęgnowane i zadbane stopy wykorzystując nowoczesną wiedzę specjalistyczną, która pozwala im na leczenie stóp bez ingerencji chirurgicznej. Przykładem może być diagnoza oraz leczenie obszarów skórnych, kości i stawów po schorzeniach oraz deformacjach. Kolejnym zakresem działania podologa jest pielęgnowanie, doradzanie oraz dbanie o piękny wygląd stóp, bez zmian skórnych i paznokciowych.. W związku z tym, proponujemy mieszkańcom Lublińca poprawę wyglądu, jak i zdrowia stóp. Oferujemy w Lublińcu wszystkie zabiegi podologicze w ramach wizyt domowych lub wizyty w Gabinecie Podologicznym Marcinkowska.

Podczas wizyt domowych w Lublińcu oraz w Gabinecie Podologicznym Marcinkowska najczęściej leczymy pękające stopy, będące źródłem dyskomfortu z powodu niezwykle uporczywych i bolesnych zmian, spędzających na co dzień sen z powiek. Stopa cukrzycowa, to również bardzo popularne schorzenie pacjentów w Lublińcu, które można szybko i łatwo wyleczyć dzięki podologii. Do zespołu stopy cukrzycowej należy zmniejszenie wrażliwości stóp, owrzodzenia oraz liczne rany, gojące się bardzo długo i o wiele trudniej niż w stopach zdrowych.

Zapraszam wszystkich mieszkańców Lublińca, którzy borykają się z problemami stóp do odwiedzenia Gabinetu Podologicznego w Tarnowskich Górach.

Często zadawane pytania telefoniczne to: „ czy Państwo usuwają modzele w Lublińcu?”, „czy leczycie wrastający paznokieć w Lublińcu?”, „czy da się u Państwa usunąć bolesny odcisk z korzeniem w Lublińcu?” „czy usuwacie nagniotki na stopach w Lublińcu?”.

Odpowiedz brzmi TAK, jeśli nie będą Państwo w stanie dojechać do naszego gabinetu podologicznego w Tarnowskich Górach, nasz mobilny podolog umówi się z Państwem na wizytę domową do Lublińca i okolicy. W każdy wtorek możemy pomóc Państwu w zaciszu domowym w pozbyciu się bólu na stopie. Podczas wizyty domowej mobilny podolog może usunąć bolesny odcisk z rdzeniem/korzeniem, założyć klamrę ORA na wrastające paznokcie, usunąć modzele i nagniotki na stopie jak również zająć się problem pękających pięt i paznokciem grzybiczym.

Mieszkańcy Lublińca nie muszą chodzić już z bólem stóp – leczenie stóp z odcisków trwa tylko 20 minut, jest bezbolesne i pacjent wychodzi z poczuciem ulgi.

Profesjonalne narzędzia w rękach naszego podologa pozwalają również na pozbycie się przerośniętych paznokci, szponowatych paznokci, pogrubionych paznokci, grzybiczych paznokci oraz paznokci wrastających. Jeśli jesteś cukrzykiem to dla Ciebie stosujemy specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla diabetyków. Profilaktyka u diabetyka powinna być regularna.

Lubliniec leży 30 km od Tarnowskich Gór, a mobilny podolog dojedzie do Lublińca w 30 min. Zadzwoń i umów się na wtorek w Lublińcu z mobilnym podologiem Marcinkowska.

Kliknij wizyty domowe i sprawdź, do jakich innych miejscowości dojeżdżam.

Dla pacjentów w Lublińcu wykonujemy poniższe zabiegi:

Likwidacja problemu zrogowaceń skórnych, modzeli oraz nagniotków – zabieg wykonywany przez podologa przy użycia skalpela. Martwa tkanka zostanie w sposób bezbolesny wycięta, przekładając się w szybki sposób na przywrócenie pacjentowi pełnego komfortu chodzenia. Dodatkowy efekt osiąga się w tym przypadku, wykorzystując również właściwie dopasowaną do stopy wkładkę, która w sposób bardziej optymalny rozkłada ciężar ciała podczas poruszania się.

Zaleczanie kurzajek oraz brodawek – w większości przypadków problem dotyczy brodawek generowanych po chorobie, problemach żołądkowych lub ciągłym stresie. Najskuteczniejszą metodą walki z tym schorzeniem jest aplikacja stosownych medykamentów, poprzedzona zabiegiem łyżeczkowania.

Podstawowa kosmetyka podologiczna – seria kompleksowych zabiegów, mająca na celu całościowe przywrócenie stopom pacjenta pożądanego stanu. W ramach czynności z tej kategorii paznokcie zostają precyzyjnie wyczyszczone i obcięte, a z samych stóp usuwa się wszelkiego rodzaju zgrubiałą i obarczoną różnymi schorzeniami skórę. W końcowym etapie wizyty podolog aplikuje na powierzchnię stóp specyfiki, a następnie zaleca pacjentowi ich regularne stosowanie po powrocie do domu.

Naprostowywanie wrośniętych paznokci – w każdym przypadku zabieg ten przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanej drucianej klamry ora, która po nałożeniu na paznokieć – w sposób bezbolesny – wymusza prawidłowy kierunek jego dalszego wzrostu. Dodatkowo, w przypadkach obejmujących pojawienie się zakażenia bakteryjnego, najbardziej problematyczne części paznokci zostają wycięte, a obarczoną zapaleniem skórę leczy się przy zastosowaniu właściwych preparatów medycznych.

Leczenie pękających pięt – podolog rozpoczyna wizytę od zredukowania ilości naskórka rosnącego w obrębie popękanych pięt, a w następnym kroku przechodzi do dokładnego wyczyszczenia poszczególnych szczelin skórnych. Ponadto, jeśli dolegliwość jest silnie dokuczliwa dla pacjenta, lekarz stosuje również odpowiedni medykament, który zmniejsza odczuwany ból oraz poprawia ukrwienie skóry w ramach danego obszaru.

Leczenie chorych paznokci – każdorazowo zabieg obejmuje ogólne czynności kosmetyczne, które wstępnie przywracają stopom higienę i kondycję. Dalszy przebieg wizyty zależy od konkretnego schorzenia, jednak w większości przypadków leczenie wiąże się z regularnym stosowaniem odpowiedniego preparatu (również w domu).

Profilaktyka i leczenie stóp cukrzycowych – podczas zabiegów wykonywanych na pacjentach obarczonych cukrzycą, podolog stosuje wyłącznie narzędzia i medykamenty aprobowane do tego celu przez właściwe instytuty badawcze. Wykonywane przez niego czynności obejmują przede wszystkim czyszczenie, obcinanie i frezowanie paznokci oraz ogólną, profilaktyczną pielęgnację skóry stóp pacjenta.