Jeśli mieszkasz w Rudzie Śląskiej i masz problem ze stopami, umów się z naszym mobilnym podologiem! Dojedziemy we wskazany adres i na miejscy wyleczymy każdy problem Twoich stóp. Wrastające paznokcie? Odciski? Stopa cukrzycowa? Modzele? Pękające pięty? Te i inne problemy możemy wyleczyć w Twoim domu. Dla mieszkańców Rudy Śląskiej realizujemy wizyty domowe.

Jeśli możesz pojawić się w naszym Gabinecie Podologicznym i mieszkasz w mieście Ruda Śląska, możemy pomóc Ci w Twoim domu! Nasz podolog dojeżdża na wizyty domowe w Twoim mieście i podczas spotkania wyleczy problemy Twoich stóp. Nie musisz więc dojeżdżać do podologa. Wizyta takiego specjalisty wygląda tak samo, jak w gabinecie podologicznym. Nasz specjalista dojeżdża do Rudy Śląskiej do pacjentów w podeszłym wieku, pacjentów chorych, niepełnosprawnych oraz pacjentów, którzy nie mają możliwości udać się z wizytą do podologa. Zabiegi, które wykonuje się w trakcie wizyt domowych to w większości leczenie wrastających paznokci (zakładanie klamry Ora) lub w przypadkach mniej problematycznych tamponowanie wrastającego, wkręcającego się paznokcia. Nasz wykwalifikowany podolog wyleczy również problem pękających pięt lub pękających stóp. Dla pacjentów z takimi problemami pracujemy ze specjalnymi preparatami i narzędziami do leczenia pękających pięt, a efektem są zadbane i zdrowe pięty. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszego gabinetu możesz we własnym domu wyleczyć problemy związane z przerośniętymi, pogrubionymi, grzybiczymi paznokciami, pękającymi piętami i innymi problemami Twoich stóp. Dla cukrzyków i diabetyków również mamy rozwiązanie: stosujemy specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla cukrzyków i diabetyków. W takich przypadkach bardzo istotna jest profilaktyka podologiczna.

Do pacjentów Rudy Śląskiej dojeżdżamy w każdy wtorek od 9.00 do 19.00. Wystarczy umówić się z nami telefonicznie.

Dla pacjentów w Rudzie Śląskiej wykonujemy poniższe zabiegi:

Zabiegi na modzele, nagniotki oraz zrogowacenia – polegające na ich wycięciu za pośrednictwem skalpela. Tego rodzaju czynności skupiają się wyłącznie na skórze obumarłej, w związku z czym całość wizyty przebiega dla pacjenta bezboleśnie. Końcowy etapem procedury jest zastosowanie odpowiednio wyprofilowanej wkładki, która powoduje inne rozkładanie się ciężaru ciała w obrębie stóp, co z kolei przekłada się na pełne przywrócenie komfortu sprzed wystąpienia schorzenia.

Zabiegi na kurzajki i brodawki – Brodawka na stopach pojawia się najczęściej w związku z osłabieniem jelita grubego. W takich sytuacjach dolegliwość skórna jest łyżeczkowana przez podologa, a obszar pozostały po zabiegu zaleczony zostaje z wykorzystaniem specyfiku medycznego.

Podologiczne zabiegi podstawowe – czyli zbiór pielęgnacyjnych czynności kosmetycznych obejmujących usunięcie nadmiaru naskórka z popękanych pięt, wycięcie nagniotków i modzeli, obcięcie paznokci i dokładne wyczyszczenie ich wałów oraz – w końcowym etapie – aplikacja na stopy właściwych środków kosmetycznych, w zależności od konkretnych potrzeb pacjenta.

Zabiegi na wrastające paznokcie – składające się z jednego lub dwóch podstawowych etapów – zależnie od skali problemu. W każdym przypadku korekcja krzywo rosnącego paznokcia następuje na skutek zastosowania specjalistycznej drucianej klamry, którą podolog zakłada na paznokieć (zabieg bezbolesny). Jeśli jednak w przypadku danego pacjenta doszło do stanu zapalnego, fragment paznokcia, który wrósł w skórę palca należy niezwłocznie usunąć. Następnie, na pozostały po zabiegu obszar trzeba zaaplikować właściwy środek medyczny. W tego typu sytuacjach pierwsze nakładanie maści odbywa się w gabinecie podologa, natomiast kolejne pacjent musi wykonywać samodzielnie po zakończeniu wizyty.

Zabiegi kosmetyki pięt – popękana skóra na piętach zostaje usunięta i oczyszczona. Jeśli doszło do poważniejszych uszkodzeń jej struktury, podolog stosuje także środek poprawiający krążenie oraz działający przeciwbólowo.

Zabiegi na chore paznokcie – kompleksowe leczenie chorych paznokci z wykorzystaniem odpowiednich specyfików medycznych.

Profilaktyczne zabiegi na stopy cukrzycowe – podolog w ramach zabiegów tego typu dba o właściwą kondycję skóry oraz paznokci w obrębie stopy pacjenta, stosując w tym celu medykamenty oraz narzędzia kosmetyczne całkowicie bezpieczne dla osób chorych na cukrzycę.

Zapraszamy

Gabinet Podologiczny Marcinkowska