Mieszkasz w Gliwicach? Masz problem ze stopami? Męczą Cię wrastające paznokcie? A może masz pękające pięty? Mieszkańcom Gliwic chcącym zadbać o swoje stopy oferujemy wizyty domowe!  Leczymy wrastające paznokcie, zakładamy klamrę ORA, usuwamy odciski i modzele. Podczas wizyt domowych leczymy też wszystkie inne problemy stóp.

Jeśli masz możliwości dojechania do naszego Gabinetu Podologicznego i mieszkasz w mieście Gliwice, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Nasz mobilny specjalista podologii dojedzie do Twojego miasta na wizytę domową, podczas której wyleczy problemy Twoich stóp tak, jakbyś odwiedził/-a nasz gabinet. Wizyta takiego specjalisty wygląda tak samo, jak w gabinecie podologicznym. Podolog Marcinkowska dojeżdża do Gliwic do pacjentów w podeszłym wieku, pacjentów chorych, osób niepełnosprawnych lub takich, którzy nie mogą pojawić się w gabinecie u podologa. Zabiegi, które wykonujemy podczas wizyt domowych to w większości zabiegi na problemy wrastających paznokci (terapia z klamrą Ora) lub w innych, mniej zaawansowanych przypadkach tamponowanie wrastającego, wkręcającego się paznokcia. Nasz wykwalifikowany podolog wyleczy również pękające pięty lub pękające całe stopy. Dla pacjentów z takimi problemami pracujemy ze specjalnymi preparatami i narzędziami do leczenia pękających pięt, a efektem są piękne i zdrowe pięty. Dzięki wiedzy naszego podologa oraz doświadczeniu możesz we własnym domu pozbyć się przerośniętych paznokci, szponowatych, pogrubionych, grzybiczych paznokci, pękających pięt i innych problemów Twoich stóp. Cukrzycy, diabetycy również znajdą rozwiązanie – stosowane są specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla cukrzyków i diabetyków. W takich przypadkach bardzo istotna jest profilaktyka podologiczna.

Jeśli więc masz jakikolwiek problem ze stopami, właściwym specjalistą będzie podolog. Gliwice odwiedzane są przez nas w każdy wtorek między 9:00, a 19:00. Wystarczy umówić się telefonicznie.

Dla pacjentów w Gliwicach wykonujemy poniższe zabiegi:

Usuwanie nagniotków, modzeli, zrogowaceń – jest to zabieg bezbolesny, polegający na usuwaniu skalpelem. Dane miejsca są odciążane specjalną wkładką a po zabiegu pacjent ma komfort w chodzeniu i stopa przestaje boleć.

Usuwanie brodawki/kurzajki – na stopie występuje zazwyczaj brodawka HPV1. Zabieg polega na łyżeczkowaniu i aplikacji odpowiedniego preparatu.

Podstawowy Zabieg Podologiczny – podczas tego zabiegu pacjentowi usuwane są wszystkie nagniotki/modzele, odciski z korzeniami, a także pękające pięty. Podolog podczas podstawowego zabiegu podologicznego obcina paznokcie i czyści wały paznokcia. Po zakończonym zabiegu podologicznym nakładane są specjalne maści lub pianki w zależności od potrzeby stopy.

Leczenie wrastających paznokci – polega na:

– założeniu klamry drutowej (klamra ora), która koryguje w nieinwazyjny sposób wrastającego paznokcia. Zakładanie klamry jest zabiegiem bezbolesnym.

– w przypadku wystąpienia stanu zapalnego, bakteryjnego w paznokciu należy usunąć element wrastającego paznokcia i zaaplikować specjalistyczne maści i tamponować paznokieć. Pacjent dostaje do domu odpowiedni preparat, który aplikuje do zaleczenia stanu zapalnego/bakteryjnego.

Zabieg na pękające pięty – polega na usunięciu nadmiaru naskórka, oczyszczane są szczeliny, a w razie głębokich pęknięć aplikowane są specjalne preparaty przeciwbólowe, poprawiające krążenie.

Paznokcie zmienione chorobowo – w czasie zabiegu paznokieć jest oczyszczony i przygotowany do dalszego leczenia odpowiednimi preparatami.

Profilaktyka stopy cukrzycowej – polega na sfrezowaniu i odpowiednim obcięciu paznokci, jak również zadbanie o całą powierzchnię stopy. W zabiegu tym są używane specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla diabetyków, aby ich zapewnić im bezpieczeństwo.

Zapraszamy

Gabinet Podologiczny Marcinkowska